Rząd daje na lokalne drogi

30 sierpnia zatwierdzone zostały listy zadań powiatowych oraz gminnych przeznaczonych do dofinansowania ze środków rządowego Funduszu Dróg Samorządowych.

Wśród dofinansowanych zadań znalazło się kilkanaście z naszego regionu. 
Chyba najbardziej cieszą się w Kętach, gdzie dofinansowana zostanie budowa kolejnego etapu obwodnicy, od ronda przy ul. Mickiewicza do ul. Staszica. Fundusz Dróg Samorządowych dołoży do inwestycji 60 proc., co daje blisko 4 miliony złotych. Prace zakładają m.in. budowę półkilometrowego odcinka z jezdnią o szerokości 7 m, wraz z oświetleniem LED, chodnikami i ścieżkami rowerowymi, dwoma skrzyżowaniami (ul. Zacisze i Staszica) i połączeniem z rondem przy ul. Mickiewicza. Inwestycja zaplanowana jest w trybie dwuletnim: w tym roku Gmina chce skompletować niezbędne dokumenty i zrealizować przetarg w jak najszybszym terminie, a to może pozwolić na rozpoczęcie prac budowlanych jeszcze w roku bieżącym. Całkowity koszt inwestycji to 6 370 350,39 zł.
Powiat oświęcimski otrzymał dofinansowanie na przebudowę ulicy Powstańców Śląskich w Oświęcimiu, ul. Siedliska w Brzeszczach i  drogi powiatowej nr 1895K w Lesie i Przeciszowie. 
Z kolei z powiatu wadowickiego na liście znalazły się:  przebudowa drogi nr 1707K w Brodach (ponad 2 km), przebudowa ul. Sienkiewicza w Wadowicach (ponad 600 metrów) oraz przebudowa drogi powiatowej nr 1736K we Frydrychowicach.
Dofinansowanie otrzymały także gminy: Wadowice (ul. Główna w Choczni), Kalwaria Zebrzydowska (ul. Broniewskiego oraz droga w Leńczach), Tomice (ul. Grudki w Woźnikach), Lanckorona (droga „Lanckorona - Łaśnica, „Tondyry”), Brzeźnica (drogi w Brzeźnicy oraz w Nowych Dworach i Chrząstowicach), Wieprz (ul. Szpitalna w Gierałtowicach) Stryszów (drogi w Łękawicy i Dąbrówce), Osiek (ul. Leśna i ul. Grunwaldzka w Osieku), Polanka (ul. Cicha), Brzeszcze (ul. Stefczyka), Zator, Spytkowice, Mucharz i Brzeszcze oraz miasto Oświęcim i gmina Oświęcim (ul. Borowiec w Zaborzu).
 

Krzysztof Jan Klęczar

burmistrz Kęt
 
Otrzymaliśmy dofinansowanie, które pokazuje, że na szczeblu samorządowym liczy się dobra współpraca, a nie podziały polityczne, a tą inwestycją pokazujemy, że da się wspólnie realizować ważne dla naszego regionu zadania. Budowa obwodnicy jest kolejną obietnicą wyborczą, którą realizuję.

 


Lista wiadomości
Strona główna

Reklama

Reklama

Reklama


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama