Andrychowianin w telewizji

Już w pierwszym odcinku nowego reality-show telewizji Polsat - "Ninja Warrior" - wystąpił pochodzący z Andrychowa Tomasz Sordyl.

Od września na antenie telewizji Polsat oglądać można polską wersję reality-show „Ninja Warrior”. Uczestnicy programu mają do pokonania niezwykle trudny tor przeszkód, który weryfikuje sprawność i wytrzymałość śmiałków. Już w pierwszym odcinku programu wystąpił pochodzący z Andrychowa Tomasz Sordyl.

„Ninja Warrior” to reality-show wymyślone w Japonii w 1997 roku. Program cieszy się ogromną popularnością, a jego lokalne wersje powstały w kilkudziesięciu krajach na wszystkich kontynentach. Od początku września polską edycję programu oglądać można w telewizji Polsat. Program prowadzi aktorka, piosenkarka i prezenterka telewizyjna Aleksandra Szwed, zaś zmagania uczestników na bieżąco komentują Jerzy Mielewski - dziennikarz Polsat Sport oraz Łukasz Juras Jurkowski - zdobywca Pucharu Świata w Taekwondo, później zawodnik MMA.

Niezwykle trudny tor przeszkód na potrzeby „Ninja Warrior Polska” zbudowany został w hali sportowej Arena Gliwice. Waży 500 ton, ma 150 m długości i ulokowany jest nad basenami, w których znajduje się 430 ton wody. Całość zajmuje niemal 5 tysiącach metrów kwadratowych, a konstrukcję do Gliwic dostarczono 14 ciężarówkami. 
Aby pokonać ten ekstremalny tor przeszkód nie wystarczy siła mięśni. Ten tor to sprawdzian wytrzymałości, odwagi, hartu ducha oraz sprawności fizycznej. W programie udział biorą zarówno doświadczeni sportowcy, jak i ambitni amatorzy. Bo – jak mówią organizatorzy – show „Ninja Warrior” to igrzyska, w których każdy zawodnik walczy przede wszystkim z samym sobą. Pokonuje własne słabości i udowadnia sobie – oraz milionom widzów – że niemożliwe nie istnieje.
Jednym z pierwszych śmiałków, który zmierzył się z wyzwaniem Ninja Warrior był pochodzący z Andrychowa 24-letni Tomasz Sordyl. Mieszkający obecnie w Krakowie absolwent Liceum im. Marii Curie-Skłodowskiej na co dzień trenuje wspinaczkę górską, od 2013 jest członkiem Kadry Narodowej Polskiego Związku Alpinizmu.
Tomek ukończył krakowską Akademię Wychowania Fizycznego, jest wychowankiem klubu Speed Rock Wadowice założonego przez Łukasza Świrka w 2011 roku. W wolnym czasie śpiewa w chórze klasztoru Ojców Dominikanów.
W pierwszym etapie programu, w którym udział wziął Tomasz Sordyl, uczestnicy mają do pokonania tor składający się z sześciu przeszkód nazwanych przez organizatorów: „Pięć kroków”, „Latający spodek”, „Ruchome monety”, „Koło zamachowe”, „Obręcze” i „Krzywa ściana”. Dziesięciu uczestników każdego odcinka, którzy pokonają tor eliminacyjny lub zajdą najdalej w jak najkrótszym czasie, trafi na tor półfinałowy. 
O tym, że zadanie nie jest proste przekonali się już pierwsi uczestnicy pokazywani na antenie Polsatu. 
Piotr Pawłowski, student z Chodzieży zakończył swój udział już na pierwszej przeszkodzie. Niewiele lepiej poszło pięciokrotnej mistrzyni świata fitnessi i zawodniczce MMA, Kamili Porczyk, która nie zdołała pokonać drugiej przeszkody.
Tomasz Sordyl sprawnie poradził sobie zarówno z „Pięcioma krokami” jak i z „Latającym spodkiem”. Niestety, próba pokonania trzeciej przeszkody – „Ruchomych monet” zakończyła się niepowodzeniem i upadkiem do basenu. Jak powiedział andrychowianin na antenie telewizji Polsat, miał nadzieję na to, iż zajdzie w programie trochę dalej. Tomek nie składa jednak broni i zapowiedział, że w przyszłym roku ponownie spróbuje swoich sił w „Ninja Warriior”.
Przed nami jeszcze 5 odcinków programu, w których wyłonieni zostaną uczestnicy finałowej rozgrywki o tytuł polskiego Wojownika Ninja. W ostatnim, finałowym etapie, uczestnicy będą mieli do pokonania 2 tory liczące razem 17 przeszkód. Ostatnim zadaniem będzie pokonanie legendarnej Górę Midoryama, na którą droga prowadzi po 23-metrowej linie. Zawodnik, który sprosta tym wyzwaniom otrzyma nagrodę główną – 150 tysięcy złotych. 
Program emitowany jest w Polsacie we wtorki o godzinie 20.10. Archiwalne odcinki, także ten z udziałem Tomasza Sordyla, obejrzeć można również w serwisie Ipla.tv.
Jarosław Zięba


Lista Prezentacje
Strona główna

Reklama

Reklama

Reklama


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama